Ideapol Kariyer, Üniversite Temsilcilerini Arıyor

Ideapol Kariyer olarak üniversiteler ile daha iyi bir iletişim kurmak istiyoruz ve bu amaçla Üniversite Temsilcilerimizi arıyoruz.

Ideapol Kariyer Üniversite Temsilciliği

Ideapol Kariyer üniversite öğrencilerinin mezun olmadan kariyerlerine yön vermeyi, iş hayatına atılmadan önce öğrencileri bu hayata hazırlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda çeşitli eğitimler,seminerler ve organizasyonlar düzenleyerek üniversitelilerin kariyer hedeflerinde yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ideapol Kariyer  Üniversite Temsilciliği Nedir ?

Ideapol Kariyer’in üniversitelerdeki tamamen gönüllü ve paylaşmayı kendine görev edinmiş kişilerden oluşan bir topluluktur.

Üniversite temsilcilerimiz faaliyetlerimizi üniversite ortamında paylaşarak etkinliklerimizin daha fazla öğrenciye ulaşmasında bizlere destek olacaklardır.

Kimler Başvurabilir?

  • Boğaziçi Üniversitesi,
  • Marmara Üniversitesi,
  • Yıldız Teknik Üniversitesi,
  • İstanbul Üniversitesi veya
  • İstanbul Teknik Üniversitesi  öğrencisi olmanız yeterli.

Başvuru:  Başvuru için kariyer@ideapol.com adresine ad, soyad, üniversite ve sınıf bilgilerini içeren  bir mail atmanız yeterli.

 

No Comments

Ideapol ile Openstudio Coworking Hakkında Konuşmak İçin Bir Araya Geldi

Ideapol ile İtalya’nın Padova şehrinden Openstudio, işbirliği yapmak üzere Ideapol İstanbul Coworking Alanı’nda bir araya geldi. İki Coworking Space, ortak projeler üzerinde çalışma kararı aldı. Projelerin detayları ilerleyen günlerde açıklanacak.

 

No Comments

Yeni Trend: Coworking

Hayatımızdaki değişimlere paralel olarak, iş dünyası ve çalışma ortamları da her geçen gün yeniden şekilleniyor.  Yeni trend, “Coworking”.  Coworking space, türkçe tabiriyle paylaşımlı çalışma alanları. Standart ofis ortamından farklı olarak farklı şirketlerde çalışan veya freelance çalışanların bir araya geldiği sosyal bir çalışma ortamı. Özellikle freelance çalışanlar, mimarlar, tasarımcılar, geliştiriciler veya yeni girişimciler için ilgi çekice çalışma ortamları.

 

Coworking alanları ilk olarak kafelerde çalışmaya veya evde tek başına toplumdan izole olmuş bir şekilde çalışmaya alternatif arayan internet girişimcileri tarafından kuruldu.

 

2007 yılında yapılan bir araştırmaya göre çalışanların çoğu evde çalışmak ve toplumdan izole olmak istemiyor. Coworking, freelance çalışanların toplumdan izole olmasını önlüyor. Coworking freelance çalışanlar için ev ortamının yanlızlığından uzaklaşabilecekleri bir çalışma alanı sunuyor.  Burada alanında uzman kişilerle karşılık bilgi ve fikir alışverişi yapıyorlar.  Herkes birbirinden yardım alıyor ve böylece ortaya daha verimli işler çıkıyor.

 

Coworking alanları özellikle Amerika’da start-up kampusleri olarak da adlandırılıyor. Yeni girişimciler özellikle bu ortamlarda çalışaracak hızlı bir şekilde büyüme imkanı elde ediyorlar.  Ayrıca yatırımcılar da bu çalışma alanlarını yakından izliyor. Böylelikle girişimci ve yatırımcı coworking alanlarında tanışma imkanı buluyor.

 

Amerika’da bazı büyük şirketler de maliyetleri azalttığı ve verimi artırdığı için coworking alanlarını kullanıyor.

 

Yapılan bir araştırmaya göre şuan dünyadaki coworking alanlarının sayısı 820. Özellikle Amerika ve Avrupa’da çok yaygın. Ülkemizde Ideapol’un öncülüğünde başlayan coworking alanlarının hızlıca artacağını düşünüyorum.

 

Idepol’de eğlenceli bir çalışma ortamı oluşturmak için herşey düşünülmüş. Geniş çalışma ortamı, rahat koltuklar, hızlı internet, yazıcı, fax… Ayrıca çalışırken kahvenizi içebileceğiniz bir de mini bar. Evde ve yanlız çalışmaktan sıkılmış herkes Ideapol’ün Taksim’deki ofisine gelebilir.

No Comments
Rss Feeds